Fascinujúci Omán

2. novembra 2021, travelco, Nezaradené

Rozprávkový Omán s nádhernými plážami

Fascinujúci Omán, ešte stále nepoznačený masovým turizmom a zároveň obdarovaný nádhernými plážami. Pri návšteve tejto arabskej destinácie sa razom prenesiete do orientálneho rozprávkového raja. Ak sa ho rozhodnete navštíviť, budete musieť cestovať na stredný východ, na juhovýchodný cíp Arabského polostrova. Práve v tomto období sa tam pohodlne dostanete priamym letom z Bratislavy. Cestovať sa tam určite oplatí, očaria Vás nekonečné biele pieskové pláže, ktoré lemujú vysoké palmy, priezračné more aj piesočné duny s horami a údoliami, kde sa čnie hora slnka (Jabal Shams), ktorá dosahuje úctyhodných 2980nm. V Ománe vás toho čaká ešte omnoho viac.

Dobrodružstvo a orientálna atmosféra na každom kroku

Môžete si vybrať z množstva dobrodružstiev ako sú napríklad výpravy na ťavách, alebo kempovanie v púšti či safari jazda cez mohutné  a strmé kaňony. Je toho ešte omnoho viac. Od plantáží ďatľových paliem cez učupené dedinky z hlinených tehál, paláce a mešity, ktoré dýchajú históriou, až po mestá, ktoré ničím nezaostávajú za modernou dobou  a samozrejme moderné hotelové rezorty, ktoré sú postavené na úžasných plážach s vysoko kvalitným servisom. V dnešnej dobe môže byť pre nás dovolenka v Ománe ešte úžasnejšia a energiu dopĺňajúcejšia ako kedykoľvek predtým.

Bezpečie na prvom mieste

Možno ste to netušili, ale Omán je pravidelne vyhodnocovaný ako jedna z najbezpečnejších krajín sveta. Ománčania sú považovaný za najprívetivejších obyvateľov Arábie. Tieto fakty odlišujú obyvateľov tohto púštneho kráľovstva, ktoré je zároveň najstarším sultanátom Arábie od svojich susedov. Ak sa rozhodnete túto krajinu navštíviť, určite neoľutujete, Ománčania sú veľmi láskavý hostitelia a radi Vám predvedú tradičnú arabskú pohostinnosť  a fascinujúcu islamskú kultúru, ktorá sa tu zachovala vďaka rozvážnym vládnucim sultánom. Toto púštne kráľovstvo stráži neuveriteľných 2 000 púštnych pevností, vďaka ktorým sa prenesiete do rozprávok tisíc a jednej noci.

Dovolenka v Ománe kedy?

Omán sa rozprestiera pri rovníku a vďaka tomu je tam množstvo teplých a slnečných dní počas celého roku. Sezóna dovoleniek a najvhodnejšie počasie sa tu začína v októbri a končí v apríly. Práve v tomto období je táto destinácia navštevovaná aj dovolenkármi zo Slovenska. Počas celej sezóny tam premáva už spomínaný dovolenkový charter bez medzipristátia priamo z Bratislavy. Ak sa chcete zohriať a užívať si slnko, dobiť sa energiou v našom zimnom období, hľadáte bezpečnú destináciu, kde nie sú preplnené pláže a kvalitné All inclusve rezorty a to všetko s pomerne krátkym letom a bez medzipristátia, priamo z Bratislavy, tak dovolenka v Ománe je tou pravou voľbou.

Zaujímavosťou Ománu je, že až do roku 1970 tu nebol ani jeden hotel. Dnes sa Omán pýši luxusnými rezortami, ktoré sa radia medzi tie najlepšie na svete a budete sa tam cítiť ako sultán z rozprávky. Jeden príklad za všetky uvediem hotelový rezort Fanar Hotel & Residences. Je to luxusný hotelový komplex, ktorý bol postavený v štýle tradičnej arabskej architektúry a nachádza sa priamo pri nádhernej bielej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do priezračného mora.